This site uses javascript. If javascript is disabled in your browser, some functionality may be impaired.
Separation of disopyramide on Kromasil AmyCoat
| Column: | Kromasil 3-AmyCoat 4.6 × 150 mm |
| Part number: | C03ACA15 |
| Eluent: | Heptane/Ethanol/DEA (97/3/0.1) |
| Flow rate: | 1 ml/min |
| Temperature: | 25°C |
| Detection: | UV 254 nm |
| Results | |
| k’1: | 2.72039283651069 |
| N1: | 76326.6666666667 |
| α: | 1.40348269271608 |
| Rs: | 6.56188720110047 |
Nouryon application note
No matching columns currently available