This site uses javascript. If javascript is disabled in your browser, some functionality may be impaired.
Separation of mianserin on Kromasil AmyCoat
| Column: | Kromasil 3-AmyCoat 4.6 × 150 mm |
| Part number: | C03ACA15 |
| Eluent: | Methanol/DEA (100/0.1) |
| Flow rate: | 1 ml/min |
| Temperature: | 22°C |
| Detection: | UV 254 nm |
| Results | |
| k’1: | 0.31 |
| N1: | 56307 |
| α: | 2.18 |
| Rs: | 4.85 |
Nouryon application note
No matching columns currently available