This site uses javascript. If javascript is disabled in your browser, some functionality may be impaired.
Separation of flurbiprofen on Kromasil AmyCoat RP
| Column: | Kromasil 3-AmyCoat RP 4.6 × 150 mm |
| Part number: | C03ARA15 |
| Eluent: | Acetonitrile/Water 20 mM Phosphate buffer pH 2( 50/50) |
| Flow rate: | 1 ml/min |
| Temperature: | 22°C |
| Detection: | UV 238 nm |
| Results | |
| k’1: | 1.3 |
| N1: | 75600 |
| α: | 1.34 |
| Rs: | 4.5 |
Nouryon application note
No matching columns currently available